• Home
  • Nutrition and food
  • Recipes
  • Sinu Toit - elustiili- ja toitumisnõustamine

  • Health and beauty
  • Meet Enid
  • Contact

Sinu Toit - elustiili- ja toitumisnõustamine

Nutrition and food
/
August 13, 2024

The Healthiest Sugar Substitute

The relentless pursuit of healthier alternatives to traditional sugar has led to a surge in popularity for natural sweeteners. With a myriad of options available, we are often left wondering which sweetener truly reigns supreme in terms of health benefits. Let’s dig into the world of natural sweeteners to uncover the most promising candidates.

Understanding the Sweetener Landscape

Before we dive into the specifics, it’s crucial to differentiate between natural and artificial sweeteners. Natural sweeteners are derived from plants, while artificial ones are created in laboratories. While artificial sweeteners like aspartame and sucralose have their place, this article focuses solely on natural alternatives.

Top Contenders for the Healthiest Natural Sweetener

Stevia:

Extracted from the Stevia rebaudiana plant, stevia is a zero-calorie sweetener that has gained immense popularity. Studies have shown that stevia does not elevate blood sugar levels. 

What are the cons? However, some stevia products contain additives, so it’s essential to opt for pure stevia leaf extract.

Additionally, some people find the taste of stevia to be bitter or artificial. Lastly, while studies on stevia are ongoing, some research suggests potential interactions with certain medications, so it’s essential to consult with a healthcare professional before using stevia if you have underlying health conditions.

Monk Fruit:

Another zero-calorie wonder, monk fruit (luo han guo) is derived from a small melon-like fruit. It boasts a high sweetness level and is often combined with other sweeteners to enhance taste. Like stevia, monk fruit does not impact blood sugar levels.

Monk fruit is sometimes mixed with erythritol to get better taste and consistency properties.

Erythritol:

Technically a sugar alcohol, erythritol is derived from fruits and fermented foods. It has a similar taste to sugar but contains significantly fewer calories. While erythritol is generally well-tolerated, some individuals may experience digestive discomfort.

A Balanced Approach

While stevia and monk fruit emerge as strong contenders for the healthiest natural sweeteners due to their zero-calorie content and minimal impact on blood sugar, it’s important to remember that individual needs and preferences vary. A balanced approach that incorporates a variety of sweeteners while maintaining overall dietary health is often recommended.

Ultimately, the best sweetener is the one that fits seamlessly into your lifestyle and health goals. Experiment with different options to find the perfect match for your taste buds and well-being.

0 Comments
Leave a Comment

You May Also Like...

5 best rated collagen supplements for skin tightening and joints

March 4, 2024

5 flaxseed health benefits

March 25, 2024

What to take or eat with vitamin D3 for best absorption

March 28, 2024

Leave a Reply Cancel Comment

Previous Post
Best Oil For Deep Frying
Next Post
Which is the Healthiest Syrup?

Värsked postitused

  • Kodused kotletid kinkerhernestega seesamiseemne paneeringus
  • Let´s clear the confusion: Is Coffee Good or Bad for You?
  • Healthiest Oil for Frying
  • Which is the Healthiest Syrup?
  • The Healthiest Sugar Substitute
  • Best Oil For Deep Frying
  • Moist Rhubarb-Mango Cake with Crunchy Almond Topping (vegan, Gluten-free)
Toiduga terveks

Toiduga terveks

Olen kindel, et sa saad ise palju ära teha, et oma tervist parandada, selle asemel, et jätta oma heaolu ainult arstide vastutada! Rohkem energiat, parem enesetunne, väiksem kaalunumber ning õnnelikum sina - see kõik on võimalik!

@sinutoit
Sinu Toit

@sinutoit

Enid Udras | Toitumis- ja tervisealane nõu🌿 🍍 lihtsad+tervislikud retseptid 🫶 parem toit, parem elu 🍍 teadlikum elustiil 💖 1:1 nõustamine
  • NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
  • #toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
  • Raamatud, mis aitavad tõsta elukvaliteeti 🍓

Siin on 6 hetke-lemmikut. Ehk leiad neist midagi, mis sind kõnetab ja aitab! ❤️

💬 "The perfect metabolism plan"
Sageli ei seisne kehakaalu langetamise võti tahtejõus, vaid tasakaalustamata ainevahetuses, mis põhjustab pidevat näljatunnet, isuhoogusid ja madalat energiataset.

💬"Peak"
Raamatus „Peak“ toovad Ericsson ja Pool välja teaduspõhised metoodikad, kuidas kujundada spordis paremat taset, sh ka tipptaset läbi teadliku toitumuslike piiride nihutamise.

💬"Biohack like a woman"
Aggie Lal jagab raamatus naistele kohandatud biohäkkimisstrateegiaid — alates toitumise ja paastu ajastamisest kuni tsüklipõhise treeningu ja hormoonitasakaalu toetamiseni — eesmärgiga tõsta energiat, reguleerida kaalu ja parandada üldist heaolu.

💬"Eat smarter"
Shawn Stevenson pakub raamatus teaduspõhiseid toitumisstrateegiaid ja konkreetseid toidusoovitusi, et kiirendada ainevahetust, parandada aju jõudlust ning toetada püsivat tervist ja energiataset.

💬"Energy paradox"
Dr. Steven R. Gundry selgitab, et krooniline väsimus ja energiavaegus tulenevad sageli soolestiku mikrobioomi tasakaaluhäiretest ja põletikust, mis takistab mitokondrite energiatootmist.
 
💬"Glucose Revolution"
Jessie Inchauspé tutvustab raamatus lihtsaid, teaduspõhiseid “glükoosihäkke” – näiteks toitude õiget söömisjärjekorda, rohelise eelroa lisamist ja liikumist pärast sööki – et tasakaalustada veresuhkru taset, vähendada energiakõikumisi ja toetada üldist tervist.

#raamatusoovitused #toitumine #tervisliktoitumine #biohäkkimine #väsimus #sööendterveks #kaalulangetamine
  • Teadusuuringud soovitavad ilusama ja tervema naha saavutamiseks lisada menüüsse võimalikult palju taimseid toiduaineid.

🧬 Uuringud on näidanud, et tervislikud toitumisharjumused on seotud aeglasema näonaha vananemisega. 
See tuleneb tõenäoliselt sellest, et ebatervislikud toidud suurendavad kehas oksüdatiivset stressi ja soodustavad põletikku, samas kui tervislikumad toidud stimuleerivad kollageeni tootmist ja DNA parandamist.

Seega - tervislikum taimsete toiduainete rohke toitumine võib vähendada kortsude teket!

#tervisliktoit #nahatervis #nahanoorendamine #biohäkkimine #kortsud #vananemine #vananevnahk
  • #toitumine #tervis #biohäkkimine
  • Mis saab olla toredam kui saada inimeselt selline tagasiside ja kuulda, et ta tunneb end palju paremini 🎁❤️😊

#toitumisnõustamine #tervisliktoitumine #elustiil #tervislikudretseptid #kaalustalla #kaalulangetus #kõhukinnisus #ärevushäire #toidutundlikkus
  • OSA 2. Jagan kogemust. ✨ Kui peaksid elus mingi hetk tajuma teatud samu sümptomeid, oskad paremini seoseid luua, õiget abi otsida ja kiiremini terviseprobleemi algpõhjuseni jõuda.

Toon välja 5 peamist toitumise ja elustiiliga seotud harjumust või teemat, mis minu tervist kõige enam negatiivselt mõjutanud on. Need harjumused põhjustasid terve rea erinevaid terviseväljakutseid, mille algpõhjuseid ei õnnestunud mul aastaid üles leida. 
Mõjureid oli tegelikult rohkem kui 5, aga jagan sinuga hetkel kõige olulisemaid.

Video on kahes osas - see on OSA 2. 

Videole lisaks veel nõndapalju, et kui tervis muret põhjustab, on kindlasti esimene samm pöörduda perearsti poole, mida tegin ka mina - lausa mitu korda. Kahjuks aga abi tookord sealt ei saanud.

Positiivne on aga see, et pea igale terviseprobleemile on lahendus olemas! ☀️
Niiet tasub tegeleda!

#toidutundlikkus #toitumine #kohv #toitumisnõustamine #stress #ärevus
  • OSA 1. Jagan kogemust. ✨ Kui peaksid elus mingi hetk tajuma teatud samu sümptomeid, oskad paremini seoseid luua, õiget abi otsida ja kiiremini terviseprobleemi algpõhjuseni jõuda.

Toon välja 5 peamist toitumise ja elustiiliga seotud harjumust või teemat, mis minu tervist kõige enam negatiivselt mõjutanud on. Need harjumused põhjustasid terve rea erinevaid terviseväljakutseid, mille algpõhjuseid ei õnnestunud mul aastaid üles leida. 
Mõjureid oli tegelikult rohkem kui 5, aga jagan sinuga hetkel kõige olulisemaid.

Video on kahes osas - see on OSA 1.

Videole lisaks veel nõndapalju, et kui tervis muret põhjustab, on kindlasti esimene samm pöörduda perearsti poole, mida tegin ka mina - lausa mitu korda. Kahjuks aga abi tookord sealt ei saanud.

Positiivne on aga see, et pea igale terviseprobleemile on lahendus olemas! ☀️
Niiet tasub tegeleda!

#toidutundlikkus #toitumine #kohv #toitumisnõustamine #stress #ärevus
  • Mõnikord ei tule selle peale, et abi küsida. Harjume mingite kergemate tervisemuredega niivõrd ära 🥴, et arvame, et "nii ongi normaalne".
Aga tegelikult ei ole!

Ja mõnikord ei tule selle peale, kust abi küsida 🤷‍♀️. Perearst? Seal on juba käidud. Mõni eriarst? Aga kes? Jne, jne.

Mõnikord on abi küsitud korduvalt, kuid pole seda senini saadud 🙄.

Toon välja 9 tervisemure, mille puhul võib olla abi toitumisnõustamisest ja toitumise muutmisest! 💯

Isegi kui toitumises muudatusi tehes selgub, et põhjus ikkagi ei ole toitumises, siis kindlasti oled saanud endale vähemalt uued kasulikud teadmised, tervislikuma eluviisi ja enamasti ka parema enesetunde!

#toitumisnõustamine #kõhuvalu #akne #vistrikud #nahaprobleemid #enneaegnevananemine #pidevväsimus #pidevuimasus #uimanepärastsöömist #ärevus #immuunsusetugevdamine #immuunsus #kõrgevererõhk #toidutalumatus #gluteenitalumatus #piimatalumatus
Jälgi Instagramis
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust.

Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. 

See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust.

Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). 

See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus.

Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte?

Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. 

Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. 

Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused.

#kõrgevererõhk
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
NB! Võib tunduda tark tegu lasta postituses nimetatud mineraalaineid ja vitamiine kontrollida läbi veretesti, välistamaks nende puudust. Enamik tavalisi vere­teste mõõdab mineraalaineid (näiteks magneesium, kaalium, kaltsium) seerumis ehk vereplasmas. See peegeldab vaid ~1 % kogu kehas olevast mineraalainete varust. Suurem osa mineraalainetest paikneb rakkude sees või lihases (nt magneesium ~99 % rakkudes). See tähendab seda, et vitamiinide ja mineraalainete väärtused seerumis võivad püsida normis, kuigi rakkudes on puudus. Mida siis teha kui ei tea, kas sul esineb teatud vitamiinide-mineraalainete puudust või mitte? Esimene samm võiks alati olla veendumine, et sinu toidulaud on toitainete mõttes tasakaalustatud. Üks kiiremaid ja lihtsamaid viise sellest aru saada, on pöörduda toitumisnõustaja poole. Kogenud toitumisnõustaja suudab sinu menüüd analüüsides suuremaid puuduseid või muid ebakõlasid märgata ning anda sobivad soovitused. #kõrgevererõhk
5 days ago
View on Instagram |
1/9
#toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
#toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
#toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
#toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
#toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
#toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
#toitumine #sporditoit #sporditoitumine #vastupidavus #vastupidavustreening #jooksimine #rattasõit #ujumine #toidulisandid #teadusuuringud
6 days ago
View on Instagram |
2/9
Raamatud, mis aitavad tõsta elukvaliteeti 🍓

Siin on 6 hetke-lemmikut. Ehk leiad neist midagi, mis sind kõnetab ja aitab! ❤️

💬 "The perfect metabolism plan"
Sageli ei seisne kehakaalu langetamise võti tahtejõus, vaid tasakaalustamata ainevahetuses, mis põhjustab pidevat näljatunnet, isuhoogusid ja madalat energiataset.

💬"Peak"
Raamatus „Peak“ toovad Ericsson ja Pool välja teaduspõhised metoodikad, kuidas kujundada spordis paremat taset, sh ka tipptaset läbi teadliku toitumuslike piiride nihutamise.

💬"Biohack like a woman"
Aggie Lal jagab raamatus naistele kohandatud biohäkkimisstrateegiaid — alates toitumise ja paastu ajastamisest kuni tsüklipõhise treeningu ja hormoonitasakaalu toetamiseni — eesmärgiga tõsta energiat, reguleerida kaalu ja parandada üldist heaolu.

💬"Eat smarter"
Shawn Stevenson pakub raamatus teaduspõhiseid toitumisstrateegiaid ja konkreetseid toidusoovitusi, et kiirendada ainevahetust, parandada aju jõudlust ning toetada püsivat tervist ja energiataset.

💬"Energy paradox"
Dr. Steven R. Gundry selgitab, et krooniline väsimus ja energiavaegus tulenevad sageli soolestiku mikrobioomi tasakaaluhäiretest ja põletikust, mis takistab mitokondrite energiatootmist.
 
💬"Glucose Revolution"
Jessie Inchauspé tutvustab raamatus lihtsaid, teaduspõhiseid “glükoosihäkke” – näiteks toitude õiget söömisjärjekorda, rohelise eelroa lisamist ja liikumist pärast sööki – et tasakaalustada veresuhkru taset, vähendada energiakõikumisi ja toetada üldist tervist.

#raamatusoovitused #toitumine #tervisliktoitumine #biohäkkimine #väsimus #sööendterveks #kaalulangetamine
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
Raamatud, mis aitavad tõsta elukvaliteeti 🍓 Siin on 6 hetke-lemmikut. Ehk leiad neist midagi, mis sind kõnetab ja aitab! ❤️ 💬 "The perfect metabolism plan" Sageli ei seisne kehakaalu langetamise võti tahtejõus, vaid tasakaalustamata ainevahetuses, mis põhjustab pidevat näljatunnet, isuhoogusid ja madalat energiataset. 💬"Peak" Raamatus „Peak“ toovad Ericsson ja Pool välja teaduspõhised metoodikad, kuidas kujundada spordis paremat taset, sh ka tipptaset läbi teadliku toitumuslike piiride nihutamise. 💬"Biohack like a woman" Aggie Lal jagab raamatus naistele kohandatud biohäkkimisstrateegiaid — alates toitumise ja paastu ajastamisest kuni tsüklipõhise treeningu ja hormoonitasakaalu toetamiseni — eesmärgiga tõsta energiat, reguleerida kaalu ja parandada üldist heaolu. 💬"Eat smarter" Shawn Stevenson pakub raamatus teaduspõhiseid toitumisstrateegiaid ja konkreetseid toidusoovitusi, et kiirendada ainevahetust, parandada aju jõudlust ning toetada püsivat tervist ja energiataset. 💬"Energy paradox" Dr. Steven R. Gundry selgitab, et krooniline väsimus ja energiavaegus tulenevad sageli soolestiku mikrobioomi tasakaaluhäiretest ja põletikust, mis takistab mitokondrite energiatootmist. 💬"Glucose Revolution" Jessie Inchauspé tutvustab raamatus lihtsaid, teaduspõhiseid “glükoosihäkke” – näiteks toitude õiget söömisjärjekorda, rohelise eelroa lisamist ja liikumist pärast sööki – et tasakaalustada veresuhkru taset, vähendada energiakõikumisi ja toetada üldist tervist. #raamatusoovitused #toitumine #tervisliktoitumine #biohäkkimine #väsimus #sööendterveks #kaalulangetamine
1 week ago
View on Instagram |
3/9
Teadusuuringud soovitavad ilusama ja tervema naha saavutamiseks lisada menüüsse võimalikult palju taimseid toiduaineid.

🧬 Uuringud on näidanud, et tervislikud toitumisharjumused on seotud aeglasema näonaha vananemisega. 
See tuleneb tõenäoliselt sellest, et ebatervislikud toidud suurendavad kehas oksüdatiivset stressi ja soodustavad põletikku, samas kui tervislikumad toidud stimuleerivad kollageeni tootmist ja DNA parandamist.

Seega - tervislikum taimsete toiduainete rohke toitumine võib vähendada kortsude teket!

#tervisliktoit #nahatervis #nahanoorendamine #biohäkkimine #kortsud #vananemine #vananevnahk
Teadusuuringud soovitavad ilusama ja tervema naha saavutamiseks lisada menüüsse võimalikult palju taimseid toiduaineid.

🧬 Uuringud on näidanud, et tervislikud toitumisharjumused on seotud aeglasema näonaha vananemisega. 
See tuleneb tõenäoliselt sellest, et ebatervislikud toidud suurendavad kehas oksüdatiivset stressi ja soodustavad põletikku, samas kui tervislikumad toidud stimuleerivad kollageeni tootmist ja DNA parandamist.

Seega - tervislikum taimsete toiduainete rohke toitumine võib vähendada kortsude teket!

#tervisliktoit #nahatervis #nahanoorendamine #biohäkkimine #kortsud #vananemine #vananevnahk
Teadusuuringud soovitavad ilusama ja tervema naha saavutamiseks lisada menüüsse võimalikult palju taimseid toiduaineid.

🧬 Uuringud on näidanud, et tervislikud toitumisharjumused on seotud aeglasema näonaha vananemisega. 
See tuleneb tõenäoliselt sellest, et ebatervislikud toidud suurendavad kehas oksüdatiivset stressi ja soodustavad põletikku, samas kui tervislikumad toidud stimuleerivad kollageeni tootmist ja DNA parandamist.

Seega - tervislikum taimsete toiduainete rohke toitumine võib vähendada kortsude teket!

#tervisliktoit #nahatervis #nahanoorendamine #biohäkkimine #kortsud #vananemine #vananevnahk
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
Teadusuuringud soovitavad ilusama ja tervema naha saavutamiseks lisada menüüsse võimalikult palju taimseid toiduaineid. 🧬 Uuringud on näidanud, et tervislikud toitumisharjumused on seotud aeglasema näonaha vananemisega. See tuleneb tõenäoliselt sellest, et ebatervislikud toidud suurendavad kehas oksüdatiivset stressi ja soodustavad põletikku, samas kui tervislikumad toidud stimuleerivad kollageeni tootmist ja DNA parandamist. Seega - tervislikum taimsete toiduainete rohke toitumine võib vähendada kortsude teket! #tervisliktoit #nahatervis #nahanoorendamine #biohäkkimine #kortsud #vananemine #vananevnahk
2 weeks ago
View on Instagram |
4/9
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
#toitumine #tervis #biohäkkimine
3 weeks ago
View on Instagram |
5/9
Mis saab olla toredam kui saada inimeselt selline tagasiside ja kuulda, et ta tunneb end palju paremini 🎁❤️😊

#toitumisnõustamine #tervisliktoitumine #elustiil #tervislikudretseptid #kaalustalla #kaalulangetus #kõhukinnisus #ärevushäire #toidutundlikkus
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
Mis saab olla toredam kui saada inimeselt selline tagasiside ja kuulda, et ta tunneb end palju paremini 🎁❤️😊 #toitumisnõustamine #tervisliktoitumine #elustiil #tervislikudretseptid #kaalustalla #kaalulangetus #kõhukinnisus #ärevushäire #toidutundlikkus
4 weeks ago
View on Instagram |
6/9
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
OSA 2. Jagan kogemust. ✨ Kui peaksid elus mingi hetk tajuma teatud samu sümptomeid, oskad paremini seoseid luua, õiget abi otsida ja kiiremini terviseprobleemi algpõhjuseni jõuda. Toon välja 5 peamist toitumise ja elustiiliga seotud harjumust või teemat, mis minu tervist kõige enam negatiivselt mõjutanud on. Need harjumused põhjustasid terve rea erinevaid terviseväljakutseid, mille algpõhjuseid ei õnnestunud mul aastaid üles leida. Mõjureid oli tegelikult rohkem kui 5, aga jagan sinuga hetkel kõige olulisemaid. Video on kahes osas - see on OSA 2. Videole lisaks veel nõndapalju, et kui tervis muret põhjustab, on kindlasti esimene samm pöörduda perearsti poole, mida tegin ka mina - lausa mitu korda. Kahjuks aga abi tookord sealt ei saanud. Positiivne on aga see, et pea igale terviseprobleemile on lahendus olemas! ☀️ Niiet tasub tegeleda! #toidutundlikkus #toitumine #kohv #toitumisnõustamine #stress #ärevus
2 months ago
View on Instagram |
7/9
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
OSA 1. Jagan kogemust. ✨ Kui peaksid elus mingi hetk tajuma teatud samu sümptomeid, oskad paremini seoseid luua, õiget abi otsida ja kiiremini terviseprobleemi algpõhjuseni jõuda. Toon välja 5 peamist toitumise ja elustiiliga seotud harjumust või teemat, mis minu tervist kõige enam negatiivselt mõjutanud on. Need harjumused põhjustasid terve rea erinevaid terviseväljakutseid, mille algpõhjuseid ei õnnestunud mul aastaid üles leida. Mõjureid oli tegelikult rohkem kui 5, aga jagan sinuga hetkel kõige olulisemaid. Video on kahes osas - see on OSA 1. Videole lisaks veel nõndapalju, et kui tervis muret põhjustab, on kindlasti esimene samm pöörduda perearsti poole, mida tegin ka mina - lausa mitu korda. Kahjuks aga abi tookord sealt ei saanud. Positiivne on aga see, et pea igale terviseprobleemile on lahendus olemas! ☀️ Niiet tasub tegeleda! #toidutundlikkus #toitumine #kohv #toitumisnõustamine #stress #ärevus
2 months ago
View on Instagram |
8/9
Mõnikord ei tule selle peale, et abi küsida. Harjume mingite kergemate tervisemuredega niivõrd ära 🥴, et arvame, et "nii ongi normaalne".
Aga tegelikult ei ole!

Ja mõnikord ei tule selle peale, kust abi küsida 🤷‍♀️. Perearst? Seal on juba käidud. Mõni eriarst? Aga kes? Jne, jne.

Mõnikord on abi küsitud korduvalt, kuid pole seda senini saadud 🙄.

Toon välja 9 tervisemure, mille puhul võib olla abi toitumisnõustamisest ja toitumise muutmisest! 💯

Isegi kui toitumises muudatusi tehes selgub, et põhjus ikkagi ei ole toitumises, siis kindlasti oled saanud endale vähemalt uued kasulikud teadmised, tervislikuma eluviisi ja enamasti ka parema enesetunde!

#toitumisnõustamine #kõhuvalu #akne #vistrikud #nahaprobleemid #enneaegnevananemine #pidevväsimus #pidevuimasus #uimanepärastsöömist #ärevus #immuunsusetugevdamine #immuunsus #kõrgevererõhk #toidutalumatus #gluteenitalumatus #piimatalumatus
Mõnikord ei tule selle peale, et abi küsida. Harjume mingite kergemate tervisemuredega niivõrd ära 🥴, et arvame, et "nii ongi normaalne".
Aga tegelikult ei ole!

Ja mõnikord ei tule selle peale, kust abi küsida 🤷‍♀️. Perearst? Seal on juba käidud. Mõni eriarst? Aga kes? Jne, jne.

Mõnikord on abi küsitud korduvalt, kuid pole seda senini saadud 🙄.

Toon välja 9 tervisemure, mille puhul võib olla abi toitumisnõustamisest ja toitumise muutmisest! 💯

Isegi kui toitumises muudatusi tehes selgub, et põhjus ikkagi ei ole toitumises, siis kindlasti oled saanud endale vähemalt uued kasulikud teadmised, tervislikuma eluviisi ja enamasti ka parema enesetunde!

#toitumisnõustamine #kõhuvalu #akne #vistrikud #nahaprobleemid #enneaegnevananemine #pidevväsimus #pidevuimasus #uimanepärastsöömist #ärevus #immuunsusetugevdamine #immuunsus #kõrgevererõhk #toidutalumatus #gluteenitalumatus #piimatalumatus
@sinutoit
@sinutoit
•
Follow
Mõnikord ei tule selle peale, et abi küsida. Harjume mingite kergemate tervisemuredega niivõrd ära 🥴, et arvame, et "nii ongi normaalne". Aga tegelikult ei ole! Ja mõnikord ei tule selle peale, kust abi küsida 🤷‍♀️. Perearst? Seal on juba käidud. Mõni eriarst? Aga kes? Jne, jne. Mõnikord on abi küsitud korduvalt, kuid pole seda senini saadud 🙄. Toon välja 9 tervisemure, mille puhul võib olla abi toitumisnõustamisest ja toitumise muutmisest! 💯 Isegi kui toitumises muudatusi tehes selgub, et põhjus ikkagi ei ole toitumises, siis kindlasti oled saanud endale vähemalt uued kasulikud teadmised, tervislikuma eluviisi ja enamasti ka parema enesetunde! #toitumisnõustamine #kõhuvalu #akne #vistrikud #nahaprobleemid #enneaegnevananemine #pidevväsimus #pidevuimasus #uimanepärastsöömist #ärevus #immuunsusetugevdamine #immuunsus #kõrgevererõhk #toidutalumatus #gluteenitalumatus #piimatalumatus
2 months ago
View on Instagram |
9/9

© 2024 Sinu Toit